інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Міжнародна конференція “70 років України в ЮНЕСКО: освіта, наука, культура”
Травень 01, 2024

30 квітня 2024 року відбулася

Міжнародна науково-практична конференція «70 років України в ЮНЕСКО»: освіта, наука культура»,

 

присвячена 70-річчю вступу України в ЮНЕСКО і організована спільно Інститутом культурології НАМ України, Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України, Президією Національної академії мистецтв України та Кафедрою ЮНЕСКО з наукової освіти Українського державного університету ім. М. Драгоманова, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися директор Інституту культурології НАМ України, академік, професор Ганна Чміль, директор Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, член-кореспондент, професор Ігор Савчук, президент Малої академії наук України, академік НАН України Станіслав Довгий, завідувач Кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти, доктор філософії, професор Денис Свириденко.

 

Конференція складалася з пленарного засідання «70 років України в ЮНЕСКО: проблеми та перспективи» (модератор: директор Інституту культурології НАМ України Ганна Чміль), на якому виступив з доповіддю «Україна-ЮНЕСКО: сучасні реалії й культура завтрашнього дня» віцепрезидент НАМ України, відомий кінорежисер і митець Олесь Санін,

та двох секцій:
«Наукова гуманітаристика на тлі катастроф» (модератор: завідувачка відділу культурної антропології Інституту культурології НАМ України, доктор філософії Віолета Демещенко) і

«Нематеріальна культурна спадщина як поле міждисциплінарної взаємодії» (модератор: наукова співробітниця Інститут культурології НАМ України, голова Експертної ради з питань НКС при МКІП України Валентина Дем’ян).

 

У межах конференції відбувся круглий стіл

«Intangible cultural heritage as a field of cultural interaction»

(модератор: радник дирекції ІК НАМ України Олександр Буценко) за участі Інституту культурології НАМ України, Кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти Українського державного університету ім. М. Драгоманова, Кафедри ЮНЕСКО «НКС і компаративне законодавство» Римського університету Унітельма Сап’єнца, Італія (доктор Тьягу Буркгард), Кафедри ЮНЕСКО «Політика і законодавство у сфері нематеріальної культурної спадщини» Латвійської академії культури (проф. Аніта Вайваде), Кафедри ЮНЕСКО з прикладних досліджень у сфері НКС Університету Тарту, Естонія (проф. Кристін Куутма), Кафедри ЮНЕСКО з питань НКС у державному і глобальному управлінні Варшавського університету, Польща (проф. Ганна Шрайбер), Кафедри ЮНЕСКО з питань НКС і сталого розвитку Університету Сержі-Понтуаз, Париж, Франція (проф. К’яра Бортолотто), Кафедри ЮНЕСКО «НКС у формальній і неформальній освіті» Університету Анкари, Туреччина (проф. Ахмет Ернан Арал).

 

Темою обговорення круглого столу були питання міжнародної науково-дослідницької співпраці та спільних досліджень у рамках європейського співробітництва.
Матеріали конференції та круглого столу будуть опубліковані в електронній версії.

 

Програма конференції (PDF)