інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Майстер-клас з забавлянок та колискових
Травень 16, 2012

 

16 травня 2012 р. на ТРК “ICTV” транслювали репортаж майстер-класу із забавлянок та колискових, який проводила співробітник Інституту культурології НАМ України Ярослава Левчук у Музеї Івана Гончара. Мами під керівництвом тренера Ярослави вивчили 12 забавлянок.

З репортажу: “Забавлянки – не ігри, а навчальний процес. Сучасні мами мають мало часу на спілкування з дітьми, тому малюки часто починають говорити пізніше й мають складнощі з вимовою, а давні потішки стимулюють немовлят емоційно і фізично, прищеплюють почуття ритму, змушують запам’ятовувати мелодії. Коли починаєте робити забавлянку чи водити по ручці, за пальчики, за вушка, за ніжки, усі нервові закінчення, які збігаються до ручок і до ніжок дають сигнали в мозок, який починає сприймати всю інформацію уважно».

Давні колискові й забавлянки – мудрість накопичена поколіннями. Вона передавалася з вуст в уста, від бабусі до мами, від дідуся до батька, тому матері, співаючи своїм дітям чи просто бавлячись у сороку–ворону, дають малюкам зв’язок із прадідами й радість від дотиків рідних рук”.