інститут культурології

національної академії мистецтв україни

У межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks
Лютий 22, 2021

 

Протягом чотирьох днів відомі гуманітарії та публічні інтелектуали обговорюватимуть творчість та життя Лариси Косач-Квітки

25-28 лютого в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks в межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» з нагоди Дня народження видатної культурної діячки Лариси Косач-Квітки. Куратор інтелектуального майданчика — Євгеній Стасіневич, літературний критик та літературознавець.

Косач Talks — дискусійно-інтелектуальна програма, що має засвідчити багатогранність постаті, а також по-новому відкрити життя і творчість Лариси Косач-Квітки. Адже Леся Українка, авторка «Камінного господаря», «Кассандри» та «Лісової пісні», донині має безпрецедентну вагу для українського та світового літературно-культурного процесу.

Мета програми — актуалізувати для сучасників ті грані біографії та численні різноманітні праці Лесі Українки, які й донині залишаються захопливими та актуальними. Ба більше, вони демонструють видатну мисткиню не лише як забронзовілу «фігуру канону». Підтверджують її художньо-інтелектуальні зусилля, що спрямовані на створення системи цінностей, які єднають українську культуру з європейським контекстом.

Загалом у програмі Косач Talks передбачено 10 обговорень, кожне з яких триватиме орієнтовно до двох годин. Організатори підготували для відвідувачів різні формати обговорень: широка дискусія, інтерв’ю з експертом/-кою, поетичні читання тощо.

Серед запрошених гостей — письменниця Оксана Забужко, канадський історик із України Сергій Єкельчик, літературознавець, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, перекладач та дослідник Максим Стріха, літературознавиця і критикиня Віра Агеєва та інші. Список учасників може корегуватися слідкуйте за змінами на сайті 150imenlesi.org/kosachtalks.

Модераторки інтелектуального-дискусійної платформи: літературознавиці та літературні критикині Анастасія Євдокимова і Богдана Романцова.

Програма перших двох днів дискусій:

  • 25 лютого, відкриття (Український дім і онлайн-трансляція)

13:00 — Українка як культурна героїня: міфи, стереотипи, образи

Ярина Цимбал, Мирослав Лаюк, Марко Роберт Стех (онлайн);

модератор —  Євгеній Стасіневич

15:00 — Презентація академічного 14-томного зібрання творів Лесі Українки (УНІАН)

Віра Агеєва, Оксана Забужко, Анатолій Цьось, Юрій Громик, Олександра Коваль, Олександр Ткаченко, Ірина Констанкевич

модераторка —  Анастасія Євдокимова

  • 26 лютого, п’ятниця

13:00 — Чуже як своє. Українка та її переклади

Максим Стріха (онлайн), Роксоляна Свято, Ольга Полюхович, Лада Коломієць;

модераторка — Богдана Романцова

15:00 — Як стати класиком? Леся Українка та літературний канон

Ростислав Семків, Михайло Назаренко, Григорій Грабович (онлайн);

модераторка — Богдана Романцова

17:00 — Культура як традиція: публічне інтерв’ю з Оксаною Забужко, проводить Юрій Макаров.

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури і інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки. Детальна інформація про всі події буде з’являтися на офіційному сайті: 150imenlesi.org, а також регулярно оновлюватиметься. Відвідувачі можуть підписатися на новини про різні заходи.

Джерело: МКІП України.