інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Привітання Президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона до зимових свят
Грудень 31, 2019

 

Дорогі друзі, колеги, співгромадяни! 

Сьогодні ми залишаємо позаду складний та напружений рік і зустрічаємо, вочевидь, не легший. А, втім, за останній період своєї новітньої історії наша країна пройшла чимало випробувань, навчившись тримати удар і відповідати на досі не відомі виклики й загрози. Отже, криза – це не тільки велика проблема, вона несе в собі також шанс і потенціал для змін та оновлення.

Українська наука, на жаль, переживає не найкращі часи, проте Національна академія наук дивиться в майбутнє з обережним, але обґрунтованим оптимізмом. Адже держава нарешті починає усвідомлювати, що її головний і найцінніший ресурс – розумні люди. Сподіваємося, наступного року це усвідомлення втілиться у реальні кроки назустріч науковій спільноті. Водночас, учені мають бути активними учасниками реформування всіх сфер суспільного життя, в тому числі й наукової.

Наука – надійна опора української державності, а отже, без сумніву, гідна кращої долі. Щиро віримо, що ми її неодмінно дочекаємося. Не забуваймо: все у наших руках і все нам до снаги.

Сердечно зичу всім нам бадьорості духу, впевненості у своїх силах, малих та великих перемог, а також злагоди й достатку – кожній українській родині і миру – Україні! Щасливого 2020 року і веселих свят!

З глибокою повагою,

Президент

Національної академії наук України

академік НАН України                                                                                           Борис Патон

Джерело