інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Національна академія мистецтв України – позитивна динаміка
Червень 12, 2020

 

10 червня 2020 року Національна академія мистецтв України звітувала онлайн Науковому комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій про науково-дослідну та науково-творчу діяльність протягом 2018–2019 років. Основним доповідачем виступив Валерій Бітаєв, віце-президент НАМ України, академік НАМ України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч мистецтв України. У презентації звіту взяли участь: Микола Яковлєв, перший віце-президент НАМ України, академік НАМ України, Віктор Сидоренко, віце-президент НАМ України, академік НАМ України, Ігор Шалінський, начальник відділу науково-координаційної діяльності та інформації НАМ України, Олександр Буценко, старший науковий співробітник відділу мистецької науки і освіти НАМ України.

 

У своїй доповіді Валерій Бітаєв розповів, зокрема, про науково-дослідну і науково-творчу діяльність НАМ України та її установ, проведені заходи з виправлення зауважень, висловлених членами Наукового комітету минулого року. Проінформував про наукові видання Інституту проблем сучасного мистецтва (ІПСМ) НАМ України “Художня культура. Актуальні проблеми” (що включено Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 р. №409 до Переліку наукових фахових видань України, категорія «Б») та Інституту культурології (ІК) НАМ України «Культурологічна думка / The Culturology Ideas» (що рекомендовано включити до Переліку наукових фахових видань Україниз культурології та мистецтвознавства, категорія «Б»).

 

Віце-президент НАМ України Валерій Бітаєв також проінформував про міжнародну співпрацю НАМ України: співробітництво ІПСМ з науковими і творчими установами Польщі, Франції, США, систему обмінів і стажування; успішний розвиток міжнародних зав’язків Інститутом культурології; активну діяльність у цьому напрямку відділів та відділень Президії НАМ України, що втілюється в наукові та творчі проекти з освітньо-мистецькими та культурними установами Франції, Естонії, Болгарії, Китаю, Іспанії тощо.

 

 

Члени Наукового комітету, які взяли участь в обговоренні звіту, поставили низку запитань та висловили свої міркування. Так, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, культуролог і літературознавець, доктор філологічних наук, професор Тамара Гундорова відзначила, що Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України, Інститутом культурології НАМ України і власне Академією проводиться значна дослідницька робота, а доробок науковців НАМ України широко відомий і високо оцінений не тільки в Україні, а й далеко за її межами. На думку пані Тамари Гундорової, Президія НАМ України та її наукові інститути стали важливими майданчиками для обговорення актуальних соціально-культурних питань.

У цілому, як було зазначено в оцінці звіту, діяльність Національної академії мистецтв України має позитивну динаміку,  враховуються критичні зауваження і науково-творчі зусилля орієнтуються на якісні здобутки.

Зі стислою презентацією звіту можна ознайомитися тут: Національна академія мистецтв України _10_06_2020

Фото: НАМ України.

Джерело: НАМ України.