інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Національна академія мистецтв України стала членом Європейського альянсу академій!
Вересень 30, 2022

 

Національна академія мистецтв України стала членом Європейського альянсу академій. Рішення про це було прийняте Загальними зборами Альянсу 19 вересня 2022 року. Офіційний лист про прийняття НАМ України до складу Європейського альянсу академій надійшов 27 вересня 2022 року, за підписом президента Академії мистецтв Німеччини, однієї з ініціаторок створення Альянсу, відомої кінорежисерки, сценаристки та професорки Жанін Меерапфель.

Європейський альянс академій створено 2020 року у відповідь на виклики часу – пандемію Короновірус-19, зміни клімату, економічну та політичну кризу. Альянс, який об’єднує сьогодні мистецькі академії та культурні організації практично всіх європейських країн, відразу засудив злочинну агресію росії проти України.

Війна росії проти України визначила тему наступної асамблеї Європейського альянсу академій, яка відбудеться 15-16 грудня 2022 року в Берліні: становище та роль митців і культури в умовах воєнної агресії. Одним із головних спікерів запрошено виступи президента НАМ України Віктора Сидоренка.

Джерело: НАМ України