інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує скасувати наказ про реорганізацію Довженко-Центру
Серпень 27, 2022

 

26 серпня 2022 року Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України розглянуто питання щодо реорганізації ДП «Національний центр Олександра Довженка» та передання повноважень до державної установи «Науковий центр кінематографії України» (наказ Держкіно від 05.08.2022 №100).

 

У дискусії взяла участь директор Інституту культурології НАМ України, доктор філософських наук, професор Ганна ЧМІЛЬ, яка аргументувала необхідність збереження Довженко-Центру, як цілісної установи та скасування наказу щодо його реорганізації, як необґрунтованого. Академік НАМ України, член Правління Національної спілки кінематографістів України Ганна Чміль також підкреслила необхідність послуговуватися думкою експертів у сфері кіно та кінематографічної громадськості при розробці стратегії рішень із питання підтримки сфери кіно у сучасних реаліях.

За результатами розгляду Комітет одноголосно ухвалив рекомендувати Кабінету Міністрів України та Державному агентству України з питань кіно скасувати наказ щодо реорганізації Довженко-Центру.

Джерело: ВР України, ІК НАМ України.