інститут культурології

національної академії мистецтв україни

ІV Міжнародна наукова конференція “Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології”
Листопад 19, 2022

 

16–17 листопада 2022 року відбулася ІV Міжнародна наукова конференція “ПРОБЛЕМИ МЕТОДОЛОГІЇ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА ТА КУЛЬТУРОЛОГІЇ”.

Вперше конференція була проведена 2019 року з ініціативи Президії Національної академії мистецтв України та Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України за підтримки Зеленогурського університету та Інституту культурології НАМ України.

Цього року участь в роботі конференції взяли майже 120 учасників, з них 35 докторів наук.
Географія наукового заходу щорічно розширюється і нині охоплює низку регіонів України, Польщі, Німеччини та Китаю.
Серед учасників, які незважаючи на складні умови проведення конференції проголосили свої доповіді – члени відділень НАМ України, науковці ІПСМ та ІК НАМ України, інших наукових, установ і закладів вищої освіти України й зарубіжжя.

У межах конференції 17 листопада 2022 здійснила роботу секція молодих учених, в роботі якої взяли участь науковці наукових установ та закладів вищої освіти України та за її межами.

Тематикою доповідей конференції було охоплено широке коло питань з різних напрямів культурології та мистецтвознавства: було висвітлено актуальні завдання їх предметного поля на сучасному етапі, уточнено понятійний апарат з врахуванням історичного досвіду та викликів сучасності, окреслено гострі, першочергові завдання та обґрунтовано подальші кроки розвитку. Беручи до уваги важливі, непрості завдання сьогодення, окрему увагу учасників конференції було приділено питанням впливу та взаємозв’язків мистецтва й геополітики, функціонуванню культурного, наукового простору України в умовах широкомасштабної війни.

ПРОГРАМА. pdf.

Джерело