інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Друге засідання експертної групи Інституту культурології НАМ України та Інституту історії НАН України
Травень 17, 2024

14 травня 2024 року, в Інституті культурології НАМ України відбулося друге засідання Експертної групи, сформованої з науковців Інституту історії НАН України та Інституту культурології НАМ України на виконання Програми спільної діяльності Національної академії наук України та Національної академії мистецтв України «Мистецький простір і культурна динаміка України у вимірах людського» на 2023-2025 роки.

У засіданні взяли участь: Директор Інституту культурології Ганна Чміль, Голова експертної групи Олена Берегова, секретар Надія Гончаренко, колеги з Інституту історії – Валерій Томозов і Ольга Ковалевська, з Інституту культурології – Інна  Кузнєцова, Марина  Міщенко та Олександра Олійник. Інші учасники групи, науковці з Інституту історії, долучилися віртуально, надіславши електронною поштою свої міркування і пропозиції.

Засідання було присвячено обговоренню організації, назви і тематичного наповнення науково-практичної конференції, запланованої на осінь 2024 року.

 

На засіданні було узгоджено назву конференції «Деколонізація історичного наративу та уявлень про культурну спадщину» та розглянуто запропонований науковцями Інституту культурології проєкт основних тематичних напрямів роботи. Вони стосуються:

  • концептуальних і практичних питань деколонізації національного культурно-освітнього простору та розроблення наукових критеріїв для цього процесу;
  • меморіалізації історичних постатей і подій;
  • охорони, демонтажу чи переозначення об’єктів культурної спадщини, створених упродовж імперського і тоталітарного періодів.

Учасники засідання схвалили проєкт назви і тематичні напрями, запропонувавши свої доповнення і уточнення деяких пунктів. За підсумками засідання упродовж двох тижнів буде розроблено інформаційний лист про конференцію, що розповсюджуватиметься серед науковців, аби восени зібрати дослідників, обговорити запропоновані наукові критерії та концептуальні підходи до процесів деколонізації та запропонувати їх органам виконавчої влади.