інститут культурології

національної академії мистецтв україни

Берегова Олена Миколаївна
Заступник директора з наукової роботи Інституту культурології НАМ України.
Мистецтвознавиця, культурологиня, викладачка, публіцистка. Докторка мистецтвознавства, професорка, членкиня Національної спілки композиторів України.

Закінчила Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського (нині – Національна музична академія України імені П. І. Чайковського) та Українську академію державного управління при Президентові України. Працювала начальником відділу Міністерства культури і мистецтв України, проректором з творчих питань та міжнародних зв’язків, наукової роботи Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

В авторському доробку – одноосібні монографії «Постмодернізм в українській камерній музиці 80-90-х років ХХ сторіччя» (1999), «Комунікація в соціокультурному просторі України: технологія чи творчість?» (2006), «Культура та комунікація: дискурси культуротворення в Україні в ХХІ столітті» (2009), «Інтегративні процеси в музичній культурі України ХХ–ХХІ століть» (2013), «Діалог культур: образ Іншого в музичному універсумі» (2020), понад 80 наукових статей з актуальних проблем української культурології та мистецтвознавства (у т.ч. в іноземних наукових виданнях), понад 200 публікацій у провідних вітчизняних газетах і журналах культурологічного спрямування: “Музика”, “Українська культура”, “Київ”, “Культура і життя”, “День” тощо.

Авторка навчального посібника «Сучасні комунікаційні технології в культурі України» (2006), підручника для вищих мистецьких навчальних закладів України «Музика ХХ–ХХІ століть. Східна Європа та українське зарубіжжя» (2012), співавторка 10 колективних монографій, виданих в Україні, Польщі, Німеччині.

Поєднує наукову та громадську діяльність із педагогічною. Під керівництвом О. М. Берегової захищено п’ять дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства.

Учасниця та організаторка міжнародних наукових конференцій і симпозіумів в Україні та за кордоном (Польща, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Канада, США, Китай тощо). Співпрацює з Українським радіо “Культура” з питань популяризації сучасного музичного мистецтва, розвитку науки і технологій:

Нагороджена почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України (2003), Київського міського голови (2006), Кабінету Міністрів України (2008).

В Інституті культурології НАМ України працює з 2009 року. У 2021 році призначена на посаду заступника директора з наукової роботи.

ORCID ID 0000-0003-4384-9365

Профіль у Google Академії